Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 zostały zadysponowane do wycieku gazu na stacji paliw przy ul. Głębockiej. Po dojeździe ratownicy zastali wydobywający się strumień gazu z dystrybutora. Pracownik techniczny przekazał, że zawór doprowadzający paliwo do dystrybutora został zakręcony.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu kurtyny wodnej uwzględniając kierunek wiatru i wyznaczeniu strefy zagrożonej wybuchem. Na miejsce dociera zastęp z JRG 5, który prowadził monitorowanie strefy eksplozymetrem. Wypływ gazu zmniejszał się zawężając strefę niebezpieczną do kilku metrów. Kolejne pomiary wskazywały strefę niebezpieczną w okolicy dystrybutora. W celu zatrzymania wycieku pracownik stacji odłączył rurę wychodzącą od zbiornika. Następnie szacht przyłączeniowy pod dystrybutorem został zalany wodą co wyparło zalegający gaz.

Tekst i zdjęcia: asp. sztab. Rafał Laskowski