Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 22:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o nietypowej sytuacji która miała miejsce podczas transportu koni w okolicach Doliny Służewieckiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratownicze.

 Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastano samochód ciężarowy służący do przewozu koni z którego wystawał zakleszczony koń. Pozostałe konie z transportu zostały ewakuowane z pojazdu przed przybyciem zastępów PSP.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu poprzez odcięcie elementów konstrukcyjnych przyczepy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia weterynarza który podał zwierzęciu środki uspokajające strażacy odgięli konstrukcję i uwolnili zakleszczonego konia. Po kilkunastu minutach koń wraz z opiekunami o własnych siłach udał się do pojazdu którym został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej.

Tekst: asp. Rafał Zagóra

Zdjęcia: mł. asp. Kazimierz Kępka