Interwencje

Ćwiczenia odbyły się z udziałem Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej z Warszawy. Tym razem główne założenie dotyczyło „specżandarmów”. Chodziło o to, by antyterroryści mogli ćwiczyć w realnych warunkach, jak najbardziej zbliżonych do rzeczywistych. Działania Państwowej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca działań i przeprowadzeniu ewakuacji.

Ćwiczenia miały również na celu sprawdzenie procedur postępowania na wypadek pożaru lub miejscowego zagrożenia w hotelu, a w szczególności procedur ewakuacyjnych oraz ich dostosowanie do obiektu. Sprawdzono sposób alarmowania oraz płynność przebiegu ewakuacji. Z obiektu ewakuowano 94 osoby. Liczbę osób potwierdził szef ochrony na podstawie listy pracowników i gości hotelowych obecnych w tym czasie na terenie budynku.

Po zakończeniu ćwiczeń strażacy dokonali zapoznania z obiektem. Poruszanie się po obiekcie bez osoby znającej układ budynku jest bardzo trudny. Obiekt posiada dużą ilość korytarzy i pomieszczeń rozmieszczonych na kilku piętrach.

Tekst: mł. asp. Marcin Rybski
Zdjęcia: JRG 12

Goście online

Odwiedza nas 255 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin