Interwencje

W dniu 07.08.2018 roku o godzinie 12:41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze tarasu na pierwszym piętrze w budynku mieszkalnym przy ul. Bukowińskiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG9: GBA-Rt 2,5/30/2,5; GCBA 5/32/2,5; SD 31 oraz SLRR wraz z Zastępcą Dowódcy Jednostki.

Po dojeździe Zastępów PSP na miejsce zdarzenia na tarasie jednego z lokali na pierwszym piętrze palą się ogniem otwartym zgromadzone materiały oraz elewacja piętnasto kondygnacyjnego budynku. Działania Zastępów PSP w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów gaśniczych w obronie, celem ograniczenia rozprzestrzeniania sie ognia po elewacji budynku. Następnie jeden z prądów gaśniczych wprowadzono w natarciu po drabinie przystawnej na taras. Po zlokalizowaniu pożaru prowadzono przeszukanie i sprawdzenie sąsiadujących lokali pod kątem utrzymywania się zadymienia a także osób poszkodowanych.

Ze względu na nadpalenie elewacji budynku skorzystano z drabiny mechanicznej w celu wykonania prac rozbiórkowych i sprawdzenia czy pożar się nie rozprzestrzenił. Wykluczono obecność zarzewi ognia.

Tekst: sekc. Karol Gumiński
Zdjęcia: sekc. Karol Gumiński

Goście online

Odwiedza nas 293 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin