Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Dnia 25.10.2020r. około godziny 11:40 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego m.st Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu auta osobowego z autobusem na ulicy Marynarskiej w kierunku Galerii Mokotów. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5 i GCBA 5/32/2,5 MAN. Na miejsce przybyła także Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Techniczne MZA oraz Służba Oczyszczania Miasta.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP Kierujący Działaniem Ratowniczym (KDR) stwierdził, że doszło do najechania samochodu osobowego na tył autobusu na wskutek czego doszło do pożaru komory silnika w aucie osobowym. Pożar został ugaszony przed przybyciem zastępów PSP. Osoba, która podróżowała osobówką znajdowała się poza pojazdem. Poszkodowanemu kierowcy została udzielona kwalifikowana pierwsza pomoc przez ratowników PSP, następnie został on przekazany przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Podczas zderzenia w autobusie nie przebywali ludzie, ponieważ pojazd znajdował się na przystanku na wskutek odniesionej wcześniej awarii silnikowej. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach, udzieleniu KPP poszkodowanej osobie oraz zasypaniu sorbentem wycieku płynów eksploatacyjnych. Na miejscu dalsze czynności prowadziła Policja.

Tekst: st.str. Dawid Buszkiewicz

Zdjęcia: st.sekc. Karol Gumiński