Interwencje

Około godziny 8:00 Jednostka Ratowniczo - Gaśnicza nr 11 otrzymała zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z autobusem przy ul. Rolniczej w Dziekanowie Polskim (rejon operacyjny JRG Błonie). Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA-Rt 3/16/4,2, GCBA 5/32/2.5 oraz SLRR z Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 11.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali kolizję samochodu osobowego ze stojącym na poboczu autobusem. W wyniku dalszego rozpoznania stwierdzono, że w autokarze nie przebywały żadne osoby natomiast kierowca samochodu osobowego wymaga pomocy przedmedycznej. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego po ocenie kierowcy samochodu osobowego stwierdził, że nie wymaga on hospitalizacji.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia w pojazdach, ograniczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych, sorpcji substancji ropopochodnych oraz oczyszczeniu jezdni.

W działaniach trwających ok. 1 godziny brało udział 9 strażaków z JRG 11, zastęp GBA-Rt z OSP Dziekanów Polski oraz zastęp GBA-Rt z OSP Łomianki.

Tekst: mł. kpt. Michał Suchański
Zdjęcia: mł. kpt. Michał Suchański

Goście online

Odwiedza nas 521 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin