Interwencje

Około godziny 23.00 do SK KM PSP m.st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie dotyczące ulatniającego się gazu z uszkodzonego dystrybutora LPG. Zdarzenie miało miejsce na jednej ze stacji benzynowych w rejonie JRG 15. Do zdarzenia zostały zadysponowane GBA oraz SCRT z JRG 15, GBA z JRG 5, GCBA z JRG8 oraz Grupa Operacyjna Miasta.

Podczas dojazdu na miejsce zdarzenia KDR zauważył ulatniający się gaz z uszkodzonego dystrybutora LPG. Widoczny obłok gazu miał ok 15 m długości i przemieszczał się w kierunku pustego parkingu. W pobliżu dystrybutora stał uszkodzony samochód, który w niego uderzył.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zakręceniu zaworów gazu przy zbiorniku LPG zasilającego dystrybutor, zabezpieczeniu pojazdu, wyłączeniu prądu w obiekcie. Ilość wydobywającego się gazu po zakręceniu zaworów szybko zaczęła się zmniejszać. Strefa zagrożenia była monitorowana przy użyciu detektora wielogazowego. Nie było konieczności ewakuacji pracowników stacji ani osób postronnych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy, następnie przekazali go przybyłemu ZRM. Na miejscu został Patrol Policji, który wyjaśniał okoliczności zdarzenia.

Tekst: kpt. Bartłomiej Zakrzewski
Zdjęcia: kpt. Bartłomiej Zakrzewski

Goście online

Odwiedza nas 443 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin