Interwencje

Ze środków finansowych Urzędu Miasta st. Warszawy Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy pozyskała trzy nowe narzędzia edukacyjne - mobilne symulatory zagrożeń pożarowych w domu jednorodzinnym.

Symulator zagrożeń pożarowych to interaktywny model budynku w skali 1:12, w którym możliwa jest pełna symulacja zagrożeń pożarowych w sześciu różnych pomieszczeniach obiektu na trzech kondygnacjach. Dzięki wbudowanemu komputerowi wraz z oprogramowaniem oraz zadymiarce można pokazać w sposób interaktywny np.: pożar tłuszczu w naczyniu, jak może dojść do pożaru choinki, jak rozprzestrzenia się dym w budynku podczas pożaru, a także jak działają czujki dymu czy tlenku węgla. Pełne umeblowanie pomieszczeń budynku, efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają przedstawiane zagrożenia, które można obserwować bezpośrednio lub za pomocą kamer poprzez system monitoringu wizyjnego na monitorze lub z projektora multimedialnego.

Symulatory zostały zlokalizowane w trzech komórkach organizacyjnych KM PSP m.st. Warszawy:

• w Wydziale Organizacyjnym KM PSP m.st. Warszawy przy ul. Marcinkowskiego 2;

• w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 przy ul. Marymonckiej 89/91;

• w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 przy ul. Strażackiej 141.

Przy współpracy z BBiZK w okresie ferii zimowych planowane są już pierwsze zajęcia edukacyjno-szkoleniowe dla dzieci uczestniczących w akcji "Zima w mieście 2019".

Urządzenie w 2017 r. zostało wyróżnione złotym medalem na Międzynarodowych Targach Pol-Eco System w Poznaniu.

Prezentację urządzenia można obejrzeć (TUTAJ)

Tekst: MO
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 283 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin