Interwencje

Około godziny 22:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Aleja Prymasa Tysiąclecia na nitce w kierunku Dworca Zachodniego.

Na miejscu zdarzenia, w pierwszej kolejności, działały dwa zastępy z JRG 6, jeden zastęp z JRG SGSP oraz Grupa Operacyjna KM PSP. W wypadku uczestniczyły dwa pojazdy. Na skutek zderzenia samochód osobowy dostał się pod naczepę ciężarówki, której ciągnik siodłowy zawisł na barierkach pomiędzy dwoma estakadami. Pomimo groźnie wyglądającego wypadku, jego uczestnikom udało się samodzielnie opuścić pojazdy.

Działania SGRT polegały na odłączeniu naczepy od ciągnika siodłowego, a następnie jej podniesieniu i ustawieniu na pasie ruchu przy użyciu wyciągarek zamontowanych na ramieniu samochodu SCRt Rotator. W ten sam sposób postąpiono ze zniszczonym ciągnikiem siodłowym.

Podnoszenie uszkodzonego pojazdu było utrudnione ze względu na umiejscowienie wypadku oraz kąt nachylenia jezdni. Działania, w których brało udział łącznie 9 zastępów i 31 strażaków, zostały zakończone o godzinie 04:10.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: mł. asp. Karol Juszczuk

Goście online

Odwiedza nas 295 gości oraz 2 użytkowników.

facebook_page_plugin