Interwencje

W dniu 18 maja w Warszawie w wielu placówkach kulturalnych ma miejsce wyjątkowe wydarzenie: muzea, galerie sztuki i inne instytucje kultury otwierają swoje drzwi dla wszystkich chętnych, do tego za darmo.

W tegorocznej odsłonie 16. Nocy Muzeów w Warszawie po raz pierwszy bierze udział także Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej zlokalizowane przy ul. Marcinkowskiego 2 na warszawskiej Pradze Północ. Zwiedzający mają okazję obejrzeć wystawy:

- "Strażacy w drodze do Niepodległości";

- "140 lat Praskiego Oddziału Warszawskiej Straży Ogniowej".

Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej oferuje również możliwość zapoznania się z ekspozycjami ilustrującymi ponad 180 - letnią historię Warszawskiej Straży Pożarnej, która jest najstarszą zawodową formacją pożarniczą w Polsce. Dostępne dla zwiedzających są sale edukacyjno-wystawiennicze ukazujące rozwój pojazdów pożarniczych i techniki ratowniczej oraz sprzętu pożarniczego z przełomu XIX i XX w.:

- sala historii WSP;

- sala środków łączności;

- sala sikawek konnych i pomp ręcznych;

- sala motopomp pożarniczych;

- budynek dawnej wozowni z wystawą historycznych pojazdów pożarniczych używanych przez Warszawską Straż Pożarną.

Dodatkowo dla najmłodszych uczestników Nocy Muzeów w CEiH WSP przygotowano pokazy filmów edukacyjnych i pokazy z wykorzystaniem mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych, który umożliwia zaznajomienie dzieci z szeregiem zagrożeń pożarowych w domu jednorodzinnym, a także ze sposobami jak tych zagrożeń uniknąć.

Noc Muzeów w CEiH WSP wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Stolicy zainteresowanych historią Warszawskiej Straży Pożarnej, którzy tłumnie przybyli całymi rodzinami, by zobaczyć to wyjątkowe miejsce.

Tekst: MO
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 383 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin