Interwencje

Około godziny 22:33 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu aut na ul. Szaserów. Z uwagi, iż zastępy z JRG 8 prowadziły działania przy ul. Dwernickiego do zdarzenia przedysponowano zastęp GBA 2/16 Pr-750 oraz zadysponowano dodatkowo samochód GCBA 5/32/2,5 z JRG 5.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu PSP Kierujący Działaniami Ratowniczymi stwierdził, iż zderzeniu uległy trzy samochody osobowe. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Na miejscu był obecny Zespół Ratownictwa Medycznego, który udzielał pomocy poszkodowanej pasażerce Fiata. W wypadku brał udział Fiat, którym podróżowały dwie osoby, Volkswagen Passat z trzema osobami oraz Ford Mondeo z jedną kierującą. Volkswagen znajdował się na parkingu przy ulicy Szaserów. Dwa pozostałe pojazdy blokowały oba pasy ruchu na ul. Szaserów.

W takcie prowadzonych działań pasażerka Passata stwierdziła, iż ma dolegliwości bólowe. Kobieta była pod opieką ratownika medycznego i strażaków. Kierowcy Fiata, który posiadał otarcia naskórka na przedramionach założono opatrunki osłaniające. Mężczyzna odmówił zadysponowania dodatkowego Zespoły Ratownictwa Medycznego. Ostatecznie hospitalizowane zostały dwie osoby.

W Fiacie odłączono instalację gazową, dodatkowo odłączono akumulatory we wszystkich samochodach. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję z WRD samochody usunięto na pobocze drogi, jezdnię oczyszczono z porozrzucanych części pojazdów a niewielki wyciek płynu zasypano sorbentem. Na miejscu zdarzenia pozostał patrol Policji, który kontynuował swoje czynności.

W działaniach trwających około półtorej godziny brało udział 16 strażaków.

Tekst: asp. Piotr Madej
Zdjęcia: asp. Piotr Madej

Goście online

Odwiedza nas 226 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin