Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Tuż przed godziną 6.00 w miejscowości Puławy (woj. lubelskie) doszło do wybuchu gazu w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Na miejsce została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza „Warszawa-9”.

Po dojeździe na miejsce ratownicy uzyskali informację od KDR-a, że w zawalonym budynku najprawdopodobniej pozostała jedna osoba. Działania SGPR polegały na przeszukaniu zgliszczy budynku przy pomocy dwóch psów posiadających ważne egzaminy gruzowiskowe. Po przeszukaniu obiektu stwierdzono, że nie ma w nim osób żywych. Dalsze działania polegały na usunięciu gruzu w celu odnalezienia trzeciej osoby. W sąsiednim budynku drewnianymi podporami zabezpieczono strop, który został uszkodzony w wyniku dużej siły wybuchu.

Tekst i zdjęcia: mł. asp. Łukasz Grabowski