Interwencje

W dniach 25-26.07.2019 r. na terenie Wydziału Organizacyjnego KM PSP m. st. Warszawy miały miejsce zdjęcia do kolejnego filmu edukacyjnego dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Projekt ma na celu uświadomić dzieciom, w oparciu o mobilny symulator zagrożeń pożarowych w domu jednorodzinnym, jak unikać zagrożeń oraz jak właściwie zachować się w sytuacji, gdy dojdzie do pożaru lub innego zagrożenia w budynku mieszkalnym.

Film jest realizowany przez Stołeczny Ratusz we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy. Jego premiera planowana jest w miesiącu wrześniu br.

Film edukacyjny zostanie nieodpłatnie przekazany do stołecznych przedszkoli i szkół, gdzie posłuży nauczycielom i wychowawcom do przeprowadzania zajęć o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Przywiązując szczególną wagę do lekcji związanych z bezpieczeństwem i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedstawicieli placówek oświatowych Warszawa od 2010 roku realizuje kolejne filmy edukacyjne z serii „Nie warto ryzykować!”. Do tej pory powstały produkcje: „Cyberprzemoc”, „Kradzież”, „Ryzykowny napój”, „Kibic”, „Przemoc w szkole”, „Jazda samochodem”, „Nad wodą”, „Wtargnięcie napastnika do szkoły”, „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”, „Dopalacze, narkotyki” oraz „Pożar”.

Tekst: MO
Zdjęcia: MO i BBiZK

Goście online

Odwiedza nas 255 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin