Interwencje

W dniu 28.07.2019 r. Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy wzięła udział w fotograficznej grze terenowej organizowanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego po nazwą „Twoja klisza z Powstania”: „Przed Godziną W”.

Uczestnicy gry mieli możliwość poznania realiów okupacyjnej Warszawy i zobaczyli jak Powstańcy oraz ludność cywilna przygotowywali się do wybuchu Powstania. Poznali podwójne życie stolicy: to oficjalne – ujęte w ryzy okupacyjnych rozporządzeń i to, które musiało zejść do podziemia – wyznaczone przez konspirację i trudności dnia codziennego.

„Twoja klisza z Powstania” to fotograficzna gra miejska, dzięki której uczestnicy mogą poznać historię stołecznych dzielnic, ulic i budynków związanych z wydarzeniami z sierpnia i września 1944 roku. Gracze weszli w rolę fotoreporterów, a ich głównym zadaniem – poza pokonaniem całej trasy i wykonaniem wszystkich zadań – było przygotowanie dokumentacji fotograficznej. Zadaniem uczestników gry terenowej było rozwiązanie dwóch zagadek na terenie budynku Wydziału Organizacyjnego przy ul. Marcinkowskiego 2: odnalezienie nazwiska strażaka, który brał udział w Powstaniu Warszawskim oraz odnalezienie roku produkcji samochodu, którego stan nadal pozwala na poruszanie się po drogach. Obiekt w czasie trwania gry odwiedziło blisko 100 osób.

Tekst: MO i Muzeum Powstania Warszawskiego
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin