Interwencje

O godzinie 3:45 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 1 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Rembielińskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBARt 3/16 i SCD37 oraz GBA 3/16 z JRG 5 i GCBA 5/32 z JRG 15. Na miejsce zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po dotarciu na miejsce pierwszego zastępu PSP zastano rozwinięty pożar odpadów wielkogabarytowych składowanych pod ścianą budynku oraz rozwinięty pożar elewacji na całej wysokości budynku. W wyniku rozpoznania ustalono, że w skutek pożaru doszło do silnego zadymienia klatki schodowej oraz przyległych do niej korytarzy. Usytuowanie ogniska pożaru spowodowało zniszczenie okien w pięciu mieszkaniach. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu mediów w budynku, podaniu jednego prądu wody na palące się odpady oraz sprawieniu drabiny mechanicznej w celu podania jednego prądu wody na palące się elementy elewacji. Równolegle do działań gaśniczych prowadzono czynności mające na celu oddymienie dróg ewakuacyjnych.

Prowadzenie skutecznej wentylacji nadciśnieniowej było znacznie utrudnione ze względu na zniszczenie wszystkich okien na klatce schodowej. Sprawdzano mieszkania pod kątem występowania warunków wymagających ewakuowania mieszkańców. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych niestabilnych elementów elewacji. Przy użyciu kamery termowizyjnej skontrolowano powierzchnie objęte pożarem. Oddymiono i przewietrzono klatkę schodową oraz przyległe korytarze. W działaniach trwających niemal 3 godziny brało udział 24 strażaków

Tekst: kpt. Łukasz Krystosiak
Zdjęcia: st. kpt. Artur Mazurek

Goście online

Odwiedza nas 863 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin