Interwencje

Około godziny 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na drugim piętrze przy ul. Pory. Pod wskazany adres zadysponowane zostały zastępy: GBA 2,5/25, GCBA 5/32 oraz SD31 z JRG 9 i Grupa Operacyjna Miasta

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okna na 2 piętrze wydobywa się dym. Ponieważ nie było odpowiedniego miejsca, aby sprawić drabinę mechaniczną podjęto decyzję o rozwinięciu linii gaśniczej po klatce schodowej i siłowym wejściu do mieszkania poprzez wyważenie drzwi. Jednocześnie sprawiono drabinę przystawną, co umożliwiło wprowadzenie drugiej linii gaśniczej przez balkon. Pożar kuchenki elektrycznej ugaszono podając jeden prąd wody w natarciu. Ratownicy ewakuowali z mieszkania kota, którego przekazano właścicielowi lokalu, który przyjechał na miejsce podczas akcji gaśniczej.

Po dogaszeniu tlących się materiałów, wyniesiono je na zewnątrz oraz przelano. Po oddymieniu mieszkania i klatki schodowej oraz sprawdzeniu pogorzeliska sprawdzono mieszkanie kamerą termowizyją. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielom.

Tekst: asp. Rafał Zagóra
Zdjęcia: mł. asp. Kazimierz Kępka

Goście online

Odwiedza nas 286 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin