Interwencje

Podobnie jak w ubiegłych latach, w czasie tegorocznych wakacji KM PSP m.st. Warszawy prowadziła szereg działań profilaktyczno-prewencyjnych, zmierzających do poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w trakcie letniego wypoczynku.

W tym celu przeprowadzone zostały czynności kontrolno – rozpoznawcze w trzydziestu ośmiu obiektach, w których organizowany był letni wypoczynek grup dzieci i młodzieży. W efekcie przeprowadzonych kontroli w 4 obiektach wykryte zostały nieprawidłowości w zakresie ochrony przeciwpożarowej i wydane zostały dla tych obiektów opinie negatywne.

W ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019" na terenie m. st. Warszawy Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze KM PSP m. st. Warszawy uczestniczyły w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, w których strażacy prowadzili pogadanki i szkolenia propagujące bezpieczne zachowania w czasie wakacji oraz przybliżali zasady bezpiecznej kąpieli podczas wypoczynku nad wodą. Podczas tych spotkań strażacy opowiadali o swojej pracy, prezentowali sprzęt wykorzystywany podczas działań ratowniczo – gaśniczych oraz udzielali instruktażu w zakresie niesienia pierwszej pomocy.

Ponadto w lipcu i sierpniu w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 odbywały się spotkania edukacyjne zorganizowane dla dzieci biorących udział w programie „ Lato w mieście 2019".

 

Tekst: MO
Zdjęcia: MO

Goście online

Odwiedza nas 382 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin