Interwencje

W dniu 7 września o godzinie 11:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulic Lindleya z Nowogrodzką. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25 oraz GBA-Rt 2/30 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3. Na miejsce udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że w wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen oraz Wartburg. Pojazdy znajdowały się na środku skrzyżowania blokując całkowicie ruch. Kierowca pierwszego z aut znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości, natomiast w drugim aucie znajdowali się kierowca oraz pasażerka.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu dostępu do pasażerki Wartburga oraz jej ewakuacji przy pomocy deski ortopedycznej. Jednocześnie zabezpieczono pojazdy poprzez odłączenie akumulatorów oraz dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W dalszej fazie działań po uzgodnieniu z Policją przemieszczono pojazdy w bezpieczne miejsce aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 13:25 i brało w niej udział 13 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: st. str. Maciej Kalinowski

Goście online

Odwiedza nas 722 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin