Interwencje

W dniu 6 września o godzinie 11:19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Placu Narutowicza. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GBA-Rt 2/30 oraz SLRr wraz z Dowództwem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3 oraz GBA-Rt 2,9/16 z JRG 4.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że zderzeniu uległ tramwaj linii nr 1 z samochodem osobowym. W skutek uderzenia tramwaj uległ wykolejeniu i przebijając barierki otarł się o nadjeżdżający z naprzeciwka tramwaj linii nr 9 również powodując jego wykolejenie. Z informacji uzyskanych przez obecne na miejscu Pogotowie Ratunkowe ustalono, że wszyscy pasażerowie opuścili tramwaje o własnych siłach, natomiast kierujący pojazdem, ze względu na uszkodzenia auta, nie jest w stanie go samodzielnie opuścić.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stabilizacji uszkodzonego samochodu, odpięciu akumulatora, wykonaniu dostępu do poszkodowanego oraz pomocy pogotowiu w transporcie poszkodowanego do Karetki Pogotowia. Następnie po uzgodnieniu z Policją przemieszczono rozbite auto w bezpieczne miejsce aby udrożnić ruch.

Akcja trwała do godziny 13:44 i brało w niej udział 19 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Goście online

Odwiedza nas 269 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin