Interwencje

Około godziny 11:10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy o zdarzeniu drogowym na Grochowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-75 i GBARt 2,5/30/2,5 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu. Wskutek zderzenia dwóch pojazdów jeden z nich uderzył w betonowy śmietnik, który znajdował się na przystanku autobusowym. Odpadające elementy samochodu uszkodziły dwie szyby w wiacie przystankowej. Na miejscu było już Pogotowie Ratunkowe pod opieką którego znajdowały się dwie osoby przebywające na przystanku w trakcie zdarzenia. Osoby te nie posiadały widocznych obrażeń i nie wymagały hospitalizacji. Samochodem marki Ford podróżował tylko kierowca, a samochodem Peugeot podróżowały dwie kobiety. Żaden z uczestników zdarzenia nie potrzebował pomocy medycznej.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w autach, zasypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięciu ulicy i usunięciu obu samochodów na pobocze drogi.

W działaniach trwających około półtorej godziny brało udział 11 strażaków.

Tekst: st. ogn. Paweł Zabłocki
Zdjęcia: st. ogn. Paweł Zabłocki

Goście online

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin