Interwencje

W dniu 21.11.2019 r. na terenie JRG 7 rozpoczął się cykl zajęć doskonalenia zawodowego dla strażaków KM PSP m.st. Warszawy dotyczący pracy w sprzęcie ODO w strefie. W zajęciach uczestniczyło 10 ratowników oraz 3 instruktorów z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy.

Celem szkolenia było szczegółowe zapoznanie Strażaków z algorytmem wzywania pomocy, zasad poruszania się w ciasnych przestrzeniach, racjonalnego wykorzystania powietrza w aparatach ODO oraz podstaw organizacji rot asekuracyjnych.

Szkolenie zostało podzielone na część teoretyczną oraz praktyczną. W części teoretycznej Strażakom został przedstawiony prawidłowy sposób doboru sprzętu do działań, algorytm wzywania pomocy oraz zadania dla KDR-a. W części praktycznej, każdy ratownik pokonując tor przeszkód mógł na własnej skórze przećwiczyć poznane wcześniej techniki oraz sposób poruszania się w ograniczonej przestrzeni.

Na zakończenie szkolenia Strażakom zaprezentowano statystyki wynikające z monitorowania czasu pracy i zużycia powierza podczas pracy w aparatach ODO. Ponadto poruszono kwestię organizacji i przygotowania do działań rot asekuracyjnych.

Tekst: mł. kpt. Andrzej Magda
Zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Kozioł

Goście online

Odwiedza nas 342 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin