Interwencje

W dniu dzisiejszym o godzinie 21:04 do PA JRG-1 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Konwaliowej. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBARt 3/16 oraz SCD 37 z JRG 1 oraz GBA i GCBA z JRG 10.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że z okien na drugiej kondygnacji budynku szeregowego o długości około 30 m wydobywa się dym. Lokatorzy trzech mieszkań znajdujących się powyżej przebywali się na zewnątrz budynku. Nie potrafili jednak wskazać miejsca oraz źródła pożaru.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty ratowników do środka budynku po jednej z licznych klatek schodowych. Kolejna rota weszła do środka budynku poprzez drabinę przystawną sprawioną do okna, z którego wydobywał się dym. Jednocześnie sprawiono drabinę mechaniczną w celu sprawdzenia dachu budynku. Równocześnie z poszukiwaniem źródła zadymienia prowadzono systematyczne przeszukiwanie pomieszczeń pod kątem obecności osób poszkodowanych. Po odnalezieniu źródła pożaru, które znajdowało się w części kuchennej restauracji przystąpiono do jego ugaszenia. Następnie przystąpiono do oddymienia budynku, który ze względu na skomplikowany układ korytarzy i połączonych ze sobą przejść uległ zadymieniu w całości. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie gazowe i elektryczne odłączyło gaz oraz prąd w budynku.

Tekst: st. kpt. Tomasz Kosicki
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Kosicki

Goście online

Odwiedza nas 386 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin