Interwencje

W dniu dzisiejszym około godziny 10:44 do PA JRG-1 wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowej znajdującej się przy ul. Staniewickiej 1A. Do zdarzenia zadysponowano w sumie 9 zastępów z JRG 1,15, 7, SGSP oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się hala o wymiarach 5x20m. Dym wydobywał się na całej długości dachu, dodatkowo od strony północnej widoczne były płomienie wydobywające się z pomieszczenia warsztatowego. Użytkownik informował, że w środku mogą znajdować się butle z tlenem oraz LPG a także znaczne ilości paliwa.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów piany ciężkiej od strony północnej i południowej budynku. Jednocześnie przeszukiwano budynek pod kątem obecności osób poszkodowanych. W trakcie działań wyniesiono dwie butle z tlenem, które przeniesiono na znaczną odległość od miejsca prowadzenia działań oraz przystąpiono do ich chłodzenia przy użyciu bezobsługowego stanowiska gaśniczego. W związku z przedostaniem się pożaru do części podsufitowej, przystąpiono do demontażu części sufitów podwieszanych oraz dachu. Po zakończeniu działań budynek sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzono zagrożenia.

Tekst: st. kpt. Tomasz Kosicki
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Kosicki

Goście online

Odwiedza nas 387 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin