Interwencje

Około godziny 15:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Ostrobramskiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5 i GCBA 10+4/54 z JRG 8. Ze zgłoszenia wynikało, iż w jednym z samochodów biorących udział w kolizji oderwał się zbiornik z gazem.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu. Oba auta znajdowały się na kołach na lewym pasie ul. Ostrobramskiej w kierunku centrum. Samochodami łącznie podróżowały 4 osoby. Wszyscy przebywali na zewnątrz pojazdów i żaden z uczestników nie odniósł w zdarzeniu obrażeń.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, sorpcji płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdu. W wyniku zderzenia doszło do uszkodzenia zbiornika gazu w pojeździe marki Renault Espace. Zbiornik sprawdzono za pomocą czujnika wielogazowego, który nie wykazał stężeń gazów wybuchowych. Uszkodzony element utrzymywał się na przewodzie zasilającym. Zbiornik odcięto przy pomocy nożyc rak oraz przekazano protokólarnie właścicieli pojazdu w celu zabezpieczania. Auta usunięto na pobocze drogi. Po uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii odblokowano drugi pas ruchu.

W działaniach trwających około godziny brało udział 12 strażaków.

Tekst: mł. asp. Arkadiusz Graczyk
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski

Goście online

Odwiedza nas 393 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin