Interwencje

W dniu 5 grudnia o godzinie 13:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu przy ulicy Sanockiej. Do działań zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 3: GBA-Rt 2,5/25, GCBA 5/32, SLRr z Dowództwem oraz GBA-Rt 2,5/25 z JRG nr 9.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu PSP, KDR zastał pożar mieszkania w fazie rozwiniętej. W wyniku rozpoznania stwierdzono, iż doszło również do silnego zadymienia klatki schodowej.

W pierwszej fazie zadania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu gazu i prądu do mieszkania, sprawieniu linii gaśniczej i podaniu prądu wody w natarciu na palące się wyposażenie mieszkania oraz zebrane tam przedmioty. W trakcie przeszukiwania mieszkania przystąpiono do oddymiania klatki schodowej oraz sprawdzania mieszkań bezpośrednio sąsiadujących z lokalem, w którym doszło do pożaru.

W ostatniej fazie działań usunięto część nadpalonej elewacji budynku a miejsce zdarzenia sprawdzono kamerą termowizyjną i miernikiem wielogazowym.

Akcja trwała do godziny 16:27 i brało w niej udział 16 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 2

Goście online

Odwiedza nas 205 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin