Interwencje

W dniu 10 stycznia o godzinie 14:52 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu ciężarowego na ulicy Wiejskiej. Do działań zadysponowano zastępy GBA-Rt 2,5/25, GBA-Rt 2/30 oraz SLRr wraz z Dowództwem z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 3.

Po przybyciu na miejsce ustalono, że kierowca samochodu ciężarowego wykonując manewr zawracania wjechał pojazdem w zabytkową bramę powodując jej zniszczenie. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległy żeliwne fragmenty bramy, a także konstrukcja słupów. Część konstrukcji leżała na ziemi, zaś jedno z przęseł oparło się pionowo o ścianę stróżówki i istniało ryzyko jego upadku.

Zadania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu zniszczonej konstrukcji z wjazdu. Do działań zadysponowano dodatkowo Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG 10 z dźwigiem hydraulicznym, z którego pomocą zabezpieczono oparty o ścianę fragment bramy.

Akcja trwała do godziny 18;20 i brało w niej udział 13 strażaków.

Tekst: st. str. Maciej Kalinowski
Zdjęcia: JRG nr 3, zmiana 1

Goście online

Odwiedza nas 183 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin