Interwencje

O godzinie 6:18 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Mlądzkiej. Do zdarzenia zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 i SCD-37 Z JRG 8. Do zdarzenia udały się również zastępy z OSP Wesoła i Stara Miłosna.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku w fazie rozwiniętej. Pożarem objęte było pierwsze piętro oraz poddasze. W trakcie rozpoznania ustalono że na jednym z parapetów na pierwszym piętrze znajduje się osoba.

W pierwszej kolejności działania PSP polegały na ewakuowaniu mężczyzny przy pomocy drabiny przystawnej oraz przekazaniu go przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie podano dwa prądy gaśnicze na pożar. Jeden z wykorzystaniem drabiny mechanicznej oraz drugi klatką schodową. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono przeszukanie pomieszczeń. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania budynku oraz ponownie sprawdzono teren pogorzeliska . Budynek skontrolowano kamerą termowizyjna nie stwierdzając zagrożenia pożarowego.

W działaniach trwających ponad 2 godziny brało udział 6 zastępów. Na miejscu zdarzenia obecna była Grupa Operacyjna Miasta.

Tekst: mł. kpt. Piotr Wilk
Zdjęcia: mł. asp. Ernest Krawczyk

Goście online

Odwiedza nas 929 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin