Interwencje

Około godziny 19:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Siennickiej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 i SCD-37z JRG 8. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi uzyskał informację od mieszkańców, iż spod drzwi lokalu na czwartym piętrze wydobywa się dym.

Działania PSP polegały na zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz poprowadzeniu linii gaśniczej po klatce schodowej. Po wyważeniu drzwi do mieszkania ratownicy ubrani w sprzęt ochrony dróg oddechowych z linią gaśniczą weszli do środka. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych strażacy znaleźli mężczyznę leżącego na podłodze około 5 m od wyjścia. Osoba ta została natychmiast ewakuowano i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego Poszkodowany nieprzytomny z zachowanym oddechem został zabrany do szpitala. Po ugaszeniu pożaru, mieszkanie i klatka schodowa zostały oddymione i przewietrzone. Pogorzelisko sprawdzono przy pomocy czujnika wielogazowego i kamery termowizyjnej nie stwierdzające zagrożenia.

W działaniach trwających około godziny brało udział 16 strażaków.

Tekst: mł. kpt. Karolina Kozak-Markevicius
Zdjęcia: mł. asp. Ernest Krawczyk

Goście online

Odwiedza nas 860 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin