Interwencje

Około godziny 21:40 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym przy ul. Nizinnej. Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5, GCBA 10+4/54 i SD-37 z JRG 8.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR uzyskał informację od mieszkańców budynku, że doszło do pożaru piecyka gazowego w pomieszczeniu kotłowni w piwnicy. W budynku w czasie wybuchu pożaru przebywały 4 osoby, które wyszły na zewnątrz przed przybyciem zastępów PSP. Gaz do piecyka został odłączony przez jednego z lokatorów.

Działania PSP w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz poprowadzeniu jednej linii gaśniczej przy pomocy szybkiego natarcia do pomieszczeń piwnicznych. Ratownicy wyposażeni w kamerę termowizyjna szybko zlokalizowali przyczynę silnego zadymienia. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania budynku z wykorzystaniem wentylatora elektrycznego. Pomieszczenia sprawdzono przy pomocy urządzeń pomiarowych nie stwierdzają zagrożenia pożarowego oraz obecności gazów niebezpiecznych. Przybyłe na miejsce zdarzenia pogotowie gazowe potwierdziło odłączenie gazu w lokalu. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielowi.

W działaniach trwających około godziny brało udział 15 strażaków.

Tekst: st. kpt. Piotr Turowski
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Turowski

Goście online

Odwiedza nas 1120 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin