Interwencje

Około godziny 10:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy o zdarzeniu drogowym na Grochowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i GBARt 2,5/30/2,5 oraz SLRR z Dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP zastano dwa pojazdy osobowe po zderzeniu. Jedne z nich znajdował się na środkowym pasie jezdni. Natomiast drugi pojazd wypadł z drogi na pas zieleni uszkadzając latarnię uliczną. Pourywane elementy karoserii uszkodziły trzeci pojazd marki Citroen. Do akcji zadysponowano jeszcze jeden zastęp GCBA 5/32/2,5.

Ulica Grochowska w kierunku ronda Mościckiego była całkowicie zablokowana przez porozrzucane elementy pojazdów. Samochodem marki Audi podróżował dwie osoby. Obaj mężczyźni nie uskarżali się na żadne dolegliwości i odmówili udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. Drugim autem podróżował również dwie osoby. Mężczyzna wyrzucony z samochodu w wyniku uderzenia leżał na jezdni, pasażerka ze względu na zakleszczone drzwi przebywała wewnątrz pojazdu.

Działa na PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów pożarniczych a następnie wykonaniu dostępu do poszkodowanej przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Kierującemu i pasażerce z Fiata udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano ich przybyłym Zespołom Ratownictwa Medycznego. W dalszej kolejności odłączono akumulator w Audi i zasypano sorbentem wyciekłe płyny eksploatacyjne. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policjantów z WRD samochód marki Fiat usunięto na pobocze drogi.

W działaniach trwających około godzin godziny brało udział 15 strażaków.

Tekst: mł. asp. Arkadiusz Graczyk
Zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Graczyk

Goście online

Odwiedza nas 963 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin