Ochrona danych osobowych

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

17.03.2020 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Szanowni Państwo,

na podstawie § 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Zdrowia z 13 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 - „koronawirusa", aby skutecznie chronić zdrowie interesantów i naszych pracowników, podjąłem decyzję o zmianach w sposobie przyjęć interesantów Urzędu. Informuję, że z dniem dzisiejszym, tj. 17.03.2020 r.:
• ograniczamy bezpośrednią obsługę interesantów oraz możliwość umawiania się w siedzibie KM PSP m. st. Warszawy,
• w sytuacjach, w których jest to konieczne, prosimy o wyłączny kontakt telefoniczny lub pisemny (za pośrednictwem poczty tradycyjnej lub elektronicznej).

Procedury te będą obowiązywały do odwołania, o czym będę informował na bieżąco. Bardzo proszę Państwa o wyrozumiałość i zrozumienie dla przyjętego sposobu postępowania
w tym okresie.

                                                                                                                                                                                                                                     st. bryg. Leszek Smuniewski
                                                                                                                                                                                                                           Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy 

02.04.2019 - Informacja w związku z wirusem COVID-19

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy informuje, że zgodnie z art. 15 zzs ust. 1 pkt 10 oraz ust. 8 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U z 2020 r. poz. 568) – „ustawa”, bieg terminów w postępowaniach w niej określonych oraz w innych ustawach nie rozpoczyna się, a rozpoczęty ulega zawieszeniu.

Zastrzega się, że zgodnie z art. 15zzs ust. 11 ustawy, zaprzestanie czynności przez tutejszy Organ, nie może być podstawą wywodzenia środków prawnych dotyczących bezczynności, przewlekłości lub naruszenia prawa strony do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki.

Wznowienie lub rozpoczęcie biegu terminów, zgodnie z ustawą, nastąpi po ustaniu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

 • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
 • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Obowiązek Informacyjny Administratora

Prawo do ochrony prawnej życia prywatnego stanowi jedno z podstawowych praw i wolności osoby fizycznej.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informuję:

Administratorem danych osobowych w Komendzie Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy jest Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy z siedzibą w Warszawie przy ul. Polnej 1 z którym można skontaktować się za pośrednictwem:

 • standardowej korespondencji drogą pocztową : 00-622  WARSZAWA,  ul. Polna 1
 • adresu poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • telefonicznie : 0 22 596 73 00

W Komendzie Miejskiej PSP m.st. Warszawy został wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się za pośrednictwem:

 • standardowej korespondencji drogą pocztową : 00-622  WARSZAWA,  ul. Polna 
 • poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Zapewnienie najwyższego standardu ochrony danych osobowych jest dla nas bardzo istotne i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni i efektywny poziom ochrony danych osobowych o czym informujemy poniżej : 

 1. Klauzula informacyjna danych przetwarzanych w związku z przyjmowaniem zgłoszeń oraz prowadzeniem działań ratowniczo-gaśniczych
 2. Klauzula informacyjna ruchu interesantów w obiektach KM PSP m.st. W-wy
 3. Klauzula informacyjna upoważnienia do przeprowadzenia czynność kontrolno-rozpoznawczych „odbiorowych”
 4. Klauzula informacyjna przetargów
 5. Klauzula informacyjna rekrutacji
 6. Klauzula informacyjna monitoringu wizyjnego w pojazdach oraz obiektach
 7. Klauzula informacyjna postępowania administracyjnego i czynności urzędowych

 

Przeczytaj, jak przetwarzamy Twoje dane