Specjalizacje

Około godziny 19:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pawłowo w powiecie płońskim.

W dniu 20.07 br Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego WARSZAWA 6 została zadysponowana do miejscowości Rajszew, znajdującej się w rejonie operacyjnym KP PSP Legionowo, do rozpoznania i zabezpieczenia porzuconych pojemników z nieznanymi substancjami.

Studnie kopane należą wciąż to popularnych źródeł pozyskiwania wody w gospodarstwach domowych. Te wyłączone z użytkowania niejednokrotnie pozostają niezabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Ich budowa wiąże się z zagrożeniem wpadnięcia wewnątrz kręgów dzieci, a nawet osób dorosłych.

W dniach 20-22 strażacy z JRG 1 (SGRWN) przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa powierzchniowego na wodach o silnym nurcie na rzece Wiśle.

W godzinach porannych Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 została zadysponowana do działań na rzece Wkrze, w powiecie Nowy Dwór Mazowiecki.

Około godziny 17:30 trzy zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie S8 w kierunku Poznania, pomiędzy ul. Powązkowską a wiaduktem ulicy Księcia Janusza.

W dniu dzisiejszym zastęp z JRG 1 został zadysponowany do prowadzenia poszukiwań zaginionej osoby.

Około godziny 16:30 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o rozbitych pojemnikach z chemikaliami przy ul. Szaserów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750 i CGBA 5/32/2,5 z JRG 8 oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z JRG 6.

W nocy o godzinie 3:45 strażacy z JRG 10 zostali zadysponowani do zdarzenia na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Puznówka w powiecie garwolińskim. Do działań udał się zastęp SCRt Rotator.

29.06.2019 – Wyciek niebezpiecznej substancji na terminalu Cargo

W dniu dzisiejszym członkowie SGRWN z JRG 1 po raz kolejny ćwiczyli metody poszukiwań podwodnych sprzętem audiowizualnym. Strażacy przeszukiwali dno Portu Żerańskiego przy pomocy sonaru dookólnego i holowanego.

Ratownicy z JRG 15 po raz kolejny brali udział w ćwiczeniach międzynarodowej grupy ratowniczej USAR Poland. Ćwiczenia miały na celu odnowienie certyfikatu INSARAG.

Goście online

Odwiedza nas 261 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin