Specjalizacje

W dniach 18-20 listopada strażacy z JRG 1 ćwiczyli na Kanale Żerańskim.

W dniach 22-24 października na terenie JRG 14 odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Warszawa - 9". SGPR wraz z ratownikami z JRG 14 mieli możliwość ćwiczeń w podziemnym obiekcie magazynowym, który był poddawany rozbiórce.

W dniach 2, 19 października na kompleksie budynków Warsaw Spire odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa - 7".

Dwa zastępy SCRt i GBA-Rt z JRG 15 oraz GBA z JRG 5 zostały zadysponowane do wypadku samochodu ciężarowego na ulicy Zabranieckiej.

Około godziny 13:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego została zadysponowana do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Zabranieckiej, w rejonie operacyjnym JRG 15. Do działań udały się zastępy: SCRt Rotator, SCDz 40 oraz SLRR z Dowódcą JRG.

Około południa trzy zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” zostały zadysponowane do zdarzenia, do którego doszło w powiecie pruszkowskim w miejscowości Reguły.

Około godziny 23:30 trzy zastępy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego zostały zadysponowane do usunięcia skutków zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie S8 w kierunku Katowic.

Około godziny 19:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Pawłowo w powiecie płońskim.

W dniu 20.07 br Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego WARSZAWA 6 została zadysponowana do miejscowości Rajszew, znajdującej się w rejonie operacyjnym KP PSP Legionowo, do rozpoznania i zabezpieczenia porzuconych pojemników z nieznanymi substancjami.

Studnie kopane należą wciąż to popularnych źródeł pozyskiwania wody w gospodarstwach domowych. Te wyłączone z użytkowania niejednokrotnie pozostają niezabezpieczone przed dostępem osób postronnych. Ich budowa wiąże się z zagrożeniem wpadnięcia wewnątrz kręgów dzieci, a nawet osób dorosłych.

W dniach 20-22 strażacy z JRG 1 (SGRWN) przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa powierzchniowego na wodach o silnym nurcie na rzece Wiśle.

W godzinach porannych Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG 1 została zadysponowana do działań na rzece Wkrze, w powiecie Nowy Dwór Mazowiecki.

Goście online

Odwiedza nas 307 gości oraz 3 użytkowników.

facebook_page_plugin