Specjalizacje

Ratownicy z JRG 15 po raz kolejny brali udział w ćwiczeniach międzynarodowej grupy ratowniczej USAR Poland. Ćwiczenia miały na celu odnowienie certyfikatu INSARAG.

W dniu dzisiejszym miało miejsce tragiczne w skutkach zdarzenie na akwenie w miejscowości Zabrodzie. W upalny dzień w niewyjaśnionych okolicznościach ok. godz. 18:00 doszło do utonięcia 38-letniego mężczyzny.

W nocy około godziny 2:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na trasie S8 na wysokości węzła drogowego Konotopa w kierunku Poznania.

W dniach 10-12 czerwca ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 10 ćwiczyli na terenie poligonu SGSP w Kazuniu Nowym. W ćwiczeniach brały udział pojazdy, które wchodzą w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego: SCRt Scania, SCRt Rotator oraz SCDz40.

Na terenie zakładu zajmującego się przetwórstwem surowców wtórnych oraz na terenie dawnej jednostki wojskowej odbyły się ćwiczenia przewodników psów ratowniczych.

Około godziny 12:45 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło przy ul. Księżnej Anny, w rejonie operacyjnym JRG 15.

W dniach 28-29.05.2019 grupa SGRWN „Warszawa 5” prowadziła działania patrolowe na rzece Wisła obejmujące monitorowanie stanu wysokości wody.

16 maja 2019 r. o godz. 14 w miejscowości Lipówki, powiat garwoliński odbyły się ćwiczenia z udziałem pododdziałów Mazowieckiej Brygady Odwodowej "TRIAGE 2019”. Ich celem było doskonalenie zasad współdziałania i koordynacji działań ratowniczych Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Garwolinie, specjalistycznych grup ratownictwa technicznego i medycznego, jednostek OSP oraz innych służb podczas zdarzeń masowych w komunikacji drogowej, prowadzonych na jeszcze budowanej drodze krajowej S17.

W dniach 15-17 kwietnia 2019 r. w Rynie odbyła się Konferencja Naukowa EpiMilitaris 2019, w której kolejny rok z rzędu udział wzięli oficerowie z JRG 6. Tematyka konferencji obejmowała szereg zagadnień związanych z epidemiologią chorób zakaźnych będącymi czynnikami broni biologicznej. Wpisuje się to w zakres zagrożeń CBRN, z którymi funkcjonariusze JRG 6 spotykają się w trakcie służby w ramach Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego.

W dniu dzisiejszym członkowie grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na dodatkowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego, których celem było doskonalenie współpracy nurków z sonarem.

Około godziny 10:54 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o dziwnym zapachu w jednym z lokali przy ul. Kobielskiej.

W dniach 8-12 kwietnia grupa 27 ratowników SGPR z JRG 15 przebywała na poligonie w Pstrążu. W ćwiczeniach brali udział również ratownicy z SGPR Wałbrzych oraz innych ochotniczych grup ratowniczych.

Goście online

Odwiedza nas 318 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin