Specjalizacje

W dniu 13.04 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego „Warszawa 6” została zadysponowana w rejon operacyjny JRG 15 do pomocy z wyciekiem kwasu azotowego.

Już po raz szósty dzięki staraniom Pana mł. bryg. Romana Krzywca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.

O godzinie 16:29 strażacy z JRG 10 zostali zadysponowani do zdarzenia z udziałem wozu strażackiego w miejscowości Łukówiec w powiecie otwockim. Do działań udał się zastęp SCRt Rotator.

Około godziny 22:30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „WARSZAWA 8” została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na ul. Aleja Prymasa Tysiąclecia na nitce w kierunku Dworca Zachodniego.

Dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego "Warszawa-6" zostały zadysponowane do podejrzanej przesyłki, która dostarczona została do Spółdzielni Mieszkaniowej na Bródnie.

W dniach 20-21.03.2019r w miejscowości Nowa Sarzyna w województwie podkarpackim odbyły się międzywojewódzkie ćwiczenia służb mundurowych pod kryptonimem „PODKARPACIE 2019”. Udział w ćwiczeniach wzięła również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

W dniach 13-15.03 grupa pięciu oficerów ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6” brała udział w szkoleniu „Home-made Explosives – Basic” organizowanym przez NATO EOD Center of Excellence na Słowacji.

W dniu 26.03. br. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 odbyło się szkolenie z nadtlenków i ich zastosowania jako substancji wybuchowych. Szkolenie dla strażaków-chemików prowadził funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W dniu dzisiejszym na Skwerze I Dywizji Pancernej o godz. 9:30 odbył się piknik z okazji "Dnia wody". Organizowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

W dniach 7-9 marca 2019 roku nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 odbyli coroczne ćwiczenia nad jeziorem Hańcza.

W czwartek, kilka minut po godzinie 17 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana
na ul. Prostą do wypadku na budowie, wskutek którego jeden z pracowników doznał urazu kręgosłupa.

6 marca około godziny 14 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana do kolejnego zdarzenia na żurawiu budowlanym. Operator maszyny zasłabł podczas pracy i nie był w stanie samodzielnie zejść na ziemię.

Goście online

Odwiedza nas 576 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin